İç Cephe Isı yalıtımı

Bina inşa etmek tek seferlik bir yatırımdır ve yatırımla ilgili olduğunda akıllıca düşünmemiz gerekir. Artan küresel ısınma ve sınırlı enerji kaynakları ile, enerji bakıımndan verimli binalar üretmek önemlidir. Enerjiden tasarruf etmek ve korumak için", birçok araştırmacı mevcut kaynakların kullanımını optimize edebilecek yollar buluyor. Birçok kişi tarafından yaygın olarak seçilen bu yöntemlerden biri, ısı yalıtımı yani mantolama uygulamasıdır.

Binalarda ısı yalıtımı nedir? neden yapılır? Çünkü ısı yalıtımının sağladığı yararlardan biri de, enerji tüketiminin % 50'sini düşürür ve iç mekanlarda iyi şartlar sağlar. bu nedenlerden dolayı, ısı yalıtımında kullanılan malzemeler doğru seçilmeli ve kaliteli olmalıdır. 

Isı yalıtımı yani mantolama nedir?; Yapılarda ve tesisatlarda ısı kayıp ve kazançlarının sınırlandırılması amacıyla oluşturulan işleme "ısı yalıtımı" denir. Teknik olarak, ısı yalıtımı, diğer bir deyişle mantolama ve söve kaplama uygulamaları "değişik sıcaklıktaki iki bölge arasında ısı geçişini azaltmak amacıyla yapılan uygılamalara ısı yalıtımı denir". Doğadaki bütün hadiseler enerjinin kalitesinin azalacağı yönde gelişmektedir.